newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Мінфін розробляє програму фінансового лізингу на житло під 5% річних

Міністерство фінансів України спільно з профільними комітетами Верховної Ради розробляє програму фінансового лізингу на житло в межах 5% річних

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«Фінансовий лізинг — це окрема програма, якою також займається Міністерство фінансів разом з профільними комітетами Верховної Ради. Ми будемо мати іпотеку під 7% і фінансовий лізинг, сподіваємося, під 5%», — зазначив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

Кому буде доступна програма. Програмою фінансового лізингу зможуть скористатися медичні працівники, військові, педагоги, поліцейські та соціально незахищені верстви населення. Тимошенко також висловив сподівання, що ця програма діятиме і на внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: В Україні можливе зменшення ставок за іпотекою до 10%

Тимошенко додав, що наразі Офіс президента співпрацює з Мінфіном та Національним банком України, щоб вийти на доступну та зрозумілу кожному громадянину іпотеку.

Перший внесок за іпотечним кредитом має становити 20%, а строк виплати — від 20 до 30 років.

Тимошенко висловив сподівання, що в першому півріччі доступна іпотека і фінансовий лізинг будуть запущені. Він зауважив, що це дасть не лише житло людям, а й мультиплікатор для економіки.

Довідка Finance.ua:

  • 4 лютого Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт закону № 1111 «Про фінансовий лізинг».
  • Кредитний бум в Україні настане, коли ставки за кредитами, в тому числі іпотечними, знизяться до 5% річних. Так вважає Президент Володимир Зеленський.

До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви хочете зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог з іпотеками.