newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

НСЗУ: на вакцинацію передбачено 1,4 млрд гривень

НСЗУ: на вакцинацію передбачено 1,4 млрд гривень

В Україні стартує вакцинація

Всі відомості про зроблені щеплення будуть заноситися в електронну систему. Ін’єкцію можна буде отримати на стаціонарному пункті вакцинації або ж її зробить мобільна бригада.

 

На кампанію вакцинації українців від коронавірусу Національна служба здоров’я України (НСЗУ) заклала 1,4 млрд гривень. Сума може бути збільшена, розповів в.о. глави НСЗУ Андрій Віленський в інтерв’ю ЮНІСЕФ-Україна.

 

“Попередньо ми закладали розрахунок на цю кампанію в цьому році 1 млрд 400 млн. Ця сума може бути збільшена відповідно до того, скільки буде вакцин і скільки буде зроблено щеплень… В першу чергу, ми платимо вісім тисяч гривень за готовність медустанови (до вакцинації, – ред.), щоб вона змогла придбати засоби індивідуального захисту, а також пальне, якщо це мобільна команда. Після цього ми платимо за кожну отриману дозу 25 гривень за першу дозу, 60 гривень за другу, таким чином стимулюючи саме друге щеплення” , – розповів Віленський.

 

Він також зазначив, що всі відомості про зроблені щеплення будуть реєструватися в електронній системі охорони здоров’я.

 

Команди з вакцинації складатимуться з мобільних бригад і медиків, які працюють на стаціонарних пунктах вакцинації.

 

Договір з НСЗУ на проведення COVID-вакцинації укладає медустанова, яка є в переліку керівника робіт з ліквідації наслідків поширення коронавірусу. Як підкреслив Віленський, зараз у цьому переліку 25 медичних установ.

 

Всього ж, за інформацією МОЗ, на всіх етапах вакцинації в Україні планують створити 600 мобільних бригад.

 

Віленський додав, що НСЗУ висуває до медустанов, задіяних у вакцинації, низку вимог. Наприклад, команда має складатися з одного лікаря і двох медсестер або медбратів, мати засоби захисту і можливість безпечно утилізувати упаковки від COVID-препаратів.

 

Напередодні стало відомо, що в Україну прибула перша партія вакцин від коронавірусу. Це препарат від коронавірусу Oxford/AstraZeneca індійського виробництва.