newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Сума страхових виплат по європротоколу в 2020 році склала 502,3 млн грн

У 2020 році кількість страхових випадків, урегульованих за допомогою європротоколу, вперше перевищила позначку в 50 тис. шт. Цей показник склав 50 272, що на 5,8% перевищує дані за 2019 рік.

Про це свідчать дані МТСБУ.

Як зазначається, частка вимог, врегульованих по європротоколу в Україні, склала 34,2% від загальної кількості страхових випадків і 17,7% від загальної суми виплат страхового відшкодування. Всього на підставі європротоколів у 2020 році було виплачено 502,3 млн грн.

Значне зростання продемонстрували показники використання електронного європротоколу, збільшившись у 2,8 рази. У 2019 році було оформлено 1620 електронних європротоколів, в 2020 році – вже 4627 шт.


Таблиця: МТСБУ

«Ми закликаємо автовласників активніше використовувати цей зручний спосіб оформлення ДТП, так як він має значні переваги перед звичайною процедурою. Оформлення європротоколу значно спрощує процес врегулювання страхових випадків і прискорює виплати постраждалим. Для того, щоб посилити впевненість водіїв у дієвості європротоколів, МТСБУ планує ініціювати збільшення ліміту виплат по ним», – зазначає генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Довідка Finance.ua:

  • Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.
  • Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол». Система «Електронний Європротокол» є доступною за посиланням.