newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Україна вийшла з двох угод СНД про повітряний простір

Україна вийшла з двох угод СНД про повітряний простір

Фото: Пресс-служба президента Украины

Зеленський вивів Україну зі ще двох угод СНД

Президент поставив завдання МЗС повідомити СНД про вихід України з двох угод, які стосуються цивільної авіації та використання повітряного простору.

 

Президент Володимир Зеленський підписав указ №70/2021, яким вивів Україну з двох міжнародних договорів у повітряному просторі в рамках СНД. Про це повідомляє прес-служба глави держави у вівторок, 23 лютого.

 

 

Зокрема, Україна виходить з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, який 25 грудня 1991 року в Мінську підписали Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та Україна.

 

“Згідно з цією угодою, повітряний простір держав-підписантів розглядається як єдиний повітряний простір. Сторони угоди також створили Раду з авіації та використання повітряного простору та Міждержавний авіаційний комітет, який виконує рішення Ради”, – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, Україна виходить з Угоди про використання повітряного простору, підписаного 15 травня 1992 року в Ташкенті.

 

“Цим документом уряди Азербайджану, Росії, Білорусі, Таджикистану, Вірменії, Туркменістану, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану, Молдови та України домовилися, зокрема, про те, що держави-учасники надаватимуть повітряний простір над своєю територією для здійснення діяльності Збройних сил Співдружності і не зроблять дій, що призводять до порушення або ускладнення їх нормального функціонування”, – відзначили у прес-службі.

 

У своєму указі Зеленський поставив завдання МЗС повідомити Раду з авіації та використання повітряного простору про вихід України з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору.

 

Нагадаємо, минулого тижня Україна вийшла зі ще одного договору з СНД. У кабміні заявили, що договір у галузі поштового та електричного зв’язку з країнами СНД майже за 30 років не набув для України практичної реалізації.