newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Україні ввели компенсації за затримки виплат зарплат

В Україні ввели компенсації за затримки виплат зарплат

Фото: Unsplash

Президент підписав закон про компенсації у разі затримки зарплат

Українцям, які втратили частину доходів через несвоєчасну виплату, будуть передбачатися грошові компенсації.

 

Президент Володимир Зеленський підписав закон про компенсації громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їхньої виплати. Про це у вівторок, 23 лютого, повідомляє прес-служба глави держави.

 

“Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їхньої виплати” № 1214-ІХ, який Верховна Рада прийняла 4 лютого 2021 року”, – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначили в Офісі президента, документ встановлює вичерпний перелік видів грошових доходів, за порушення термінів виплати яких громадянам повинна нараховуватися компенсація.

 

Згідно з пояснювальною запискою, точний перелік виплат був потрібен через нечіткість у законодавстві, адже в переліку видів доходів (пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата, грошове забезпечення) було позначено позицію “та інші”.

 

За яких умов буде виплачуватися компенсація:

  • якщо виплата зарплати затримується на один і більше календарних місяців, роботодавець зобов’язаний нарахувати та виплатити працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати;
  • заробітна плата, яка не отримана вчасно з вини працівника, компенсації не підлягає;
  • нарахування компенсації відбувається один раз перед виплатою заборгованості із заробітної плати. Виплачується компенсація у місяці, в якому здійснюється виплата заборгованості із заробітної платі за відповідний місяць.

 

Верховна Рада 4 лютого ухвалила у другому читанні і в цілому закон “Про внесення змін до закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їхньої виплати”. Рішення підтримали 323 народних депутати.