newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Жителі Криму і ОРДЛО зможуть реєструвати новонароджених через еМалятко

Жителі Криму і ОРДЛО зможуть реєструвати новонароджених через еМалятко

Фото: pixabay.com

Кожна друга сім’я в Україні при народженні дитини користується е-Малятко

Батьки, які проживають на окупованих територіях, зможуть отримати електронне судове рішення про народження дитини.

 

Жителі окупованих територій тепер можуть скористатися сервісом для онлайн-реєстрації дитини еМалятко. Таке рішення Кабінет Міністрів України прийняв на засіданні в середу, 24 лютого.

 

“Це важливе рішення в контексті реінтеграційного блоку і підтримки українців, які постраждали в результаті російської агресії в Криму і на Донбасі”, – написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

 

За його словами, громадяни окупованих територій, що стали батьками, зможуть отримати електронний примірник судового рішення про встановлення факту народження дитини.

 

“Після цього номер документа потрібно буде внести в заяву на порталі Дія, на підставі чого відділ РАЦС зареєструє народження та видає свідоцтво”, – написав глава уряду

 

Шмигаль додав, що на сьогодні майже кожна друга українська родина при народженні дитини користується цим онлайн-сервісом.

 

Нагадаємо, що проект е-Малятко стартував в Україні в липні 2019 року. Сервіс надає можливість українським батькам без всякої бюрократії отримати 10 базових послуг від держави, пов’язаних із народженням дитини.