newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Зеленський і Дуда обговорили протидію СП-2

Зеленський і Дуда обговорили протидію СП-2

Фото: Кшиштоф Щерский / Twitter

Зеленський запросив Дуду відвідати Україну

Подальше посилення санкцій проти газопроводу – гарантія енергетичної безпеки Європи, підкреслив український президент.

 

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із главою Польщі Анджеєм Дудою. Вони обговорили ряд питань, серед яких і протидія будівництву російського газогону Північний потік-2, повідомляє прес-служба українського лідера в середу, 24 лютого.

 

“Цей проект, по суті, – пастка для всієї Європи. Його не можна допустити. Подальше посилення санкцій проти цього проекту – це гарантія енергетичної безпеки Європи”, – підкреслив Зеленський.

 

У свою чергу, президент Польщі погодився із Зеленським у тому, що країнам потрібно докласти максимум зусиль, щоб не допустити завершення будівництва російського газопроводу.

 

Вони скоординували кроки щодо подальшої протидії реалізації російського проекту, а також домовилися максимально залучати міжнародну спільноту до блокування будівництва Північного потоку-2.

 

Лідери України та Польщі домовилися продовжувати в поточному році активний політичний діалог, приділивши при цьому особливу увагу економічній складовій і реалізації спільних проектів. Було відзначено, що показники двосторонньої торгівлі за підсумками 2020 року, коли у світі вирувала пандемія, вдалося утримати на дуже високому рівні – майже 8 млрд доларів.

 

Також Зеленський запросив Дуду відвідати Україну й особисто взяти участь в урочистих заходах з нагоди 30-річчя незалежності України і в саміті Кримської платформи. Той подякував за запрошення і запевнив, що зробить усе можливе, щоб відвідати святкування річниці української незалежності.