newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Новий Азов. Японці грають у війну на Донбасі

Новий Азов. Японці грають у війну на Донбасі

Фото: Радио Свобода

Японці грають у війну на Донбасі

У Японії популярними стали реконструкції бойових дій на Донбасі за фотографіями з України.

 

Косплей – це максимально деталізоване перевтілення в різні ролі. Давні майстри косплея – японці – прийшли до того, що реконструюють бойові дії на Донбасі.

 

Японці у формі батальйону Азов і інших українських підрозділів позують, сидячи в укріпленні на тлі прапора України, чистять зброю, гріють чай у похідних умовах і готують бутерброди з вареною ковбасою. На таке захоплення звернуло увагу Радіо Свобода.

 

 

Як це працює

 

За фотографіями з України японські косплеєри відтворюють не тільки українських військових, а й знаменитих “зелених чоловічків”, які брали участь у силовому супроводі анексії Криму, пише Радіо Свобода.

 

У якості зброї японці використовують копії, зроблені для гри в страйкбол і ейрсофт. Купити точну копію автомата Калашникова для гри в страйкбол у Японії можна всього за 265 доларів.

 

Тема війни на Донбасі дуже популярна серед японських страйкболістов // Niklife

 

 

Сато Хаяо, який бере участь у заходах японських реконструкторів з 2016 року, розповів Радіо Свобода, що раніше шанувальники цього хобі в основному косплеїли американських військових. Однак, за його словами, в останні роки дедалі більшою популярністю користуються образи учасників війни на сході України.

 

Двоє японських “реконструкторів” у розмові з Радіо Свобода підкреслили, що за їхнім хобі немає ніякої ідеологічної мотивації.

 

Niklife

 

 

За їхніми словами, мова йде про вдосконалену версію гри “ковбої проти індіанців”, у яких символіка покликана лише розрізняти протиборчі сторони.

 

 

Ретельний підхід

 

Більшість реквізиту для своїх ігор японці купують на спеціалізованому форумі. Там можна знайти не тільки серійні зразки, а й замовити точні копії рідкісної зброї, яку спеціально для вас надрукують на 3D-принтері. Власник ще одного магазину, який спеціалізується на продажу в Японії російського військового обмундирування, каже, що найчастіше йому вдається запропонувати покупцям “оригінальні речі, хоча які й були у використанні”.

 

Радіо Свобода

 

 

Багато зразків зброї та іншого обладнання робляться на замовлення після уважного вивчення фотографій і відео із зони бойових дій на Донбасі.

 

Радіо Свобода

 

Як розповів Сато Хаяо, повна екіпіровка під українського або російського солдата, включаючи зброю, може коштувати до 2 000 доларів і знадобляться тижні, аж поки будуть знайдені всі необхідні для неї компоненти.