newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Прокуратура пояснила, за що Стерненку дали сім років в’язниці

Прокуратура пояснила, за що Стерненку дали сім років в язниці

Фото: twitter.com/MovnyjDobrodij

Прокуратура детально пояснила, за що Стерненку дали сім років в’язниці

За результатами нападу Щербіч отримав закриту черепно-мозкову травму, струс мозку, синці та садна обличчя, забиту рвану рану носа, тілесні ушкодження від пострілів зі зброї, повідомляють в прокуратурі.

 

Керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко записав відеозвернення, в якому розповів усі подробиці у справі Стерненка і пояснив, чому активіста засудили до тюремного ув’язнення. Відео у вівторок, 23 лютого, він опублікував у своєму Facebook.

 

За словами Костенка, в суді доведено, що в квітні 2015 року Стерненко разом з іншими особами намагався змусити Щербіча скласти депутатські повноваження, тому запросили останнього на зустріч. Той був введений в оману і сів на заднє сидіння їхнього автомобіля.

 

Щоб не дати потерпілому втекти, до нього в автомобіль з двох сторін підсіли інші особи, які завдали йому численних ударів в різні частини тіла, а Стерненко зробив три постріли з травмата в тулуб Щербіча і завдав йому численних тілесних ушкоджень.

 

“Сам Щербіч намагався чинити опір, в результаті чого Стерненко завдав йому в тулубу три постріли з травматичної зброї. Після цього, всі ці особи, на цьому ж автомобілі, прибули до Одеси, продовжуючи  дорогою до міста наносити побої Щербічу. Потім вони його помістили в підвальне приміщення в одному з будинків Одеси, де продовжували наносити йому тілесні ушкодження. При цьому, він був закутаний у поліетиленовий хомут, також йому ще дорогою в Одесу наділи мішок і перев’язали клейкою стрічкою, щоб він не бачив, куди його везуть”, – підкреслив глава Одеської прокуратури.

 

Далі, як розповідають в прокуратурі, нападники залякували Щербіча із застосуванням фізичного і психологічного насильства, вимагали виконати їхні умови і скласти з себе депутатські повноваження. А щоб показати реальність своїх намірів, один із зловмисників вистрілив біля голови потерпілого.

 

“Також, щоб залякати потерпілого, засуджені плоскогубцями здавили йому палець правої руки і пошкодили суглоб”, – розповів Костенко.

 

Як заявляють в прокуратурі, крім того, зловмисники відкрито заволоділи майном потерпілого: банківською картою, грошима, сім-картами і дозволом на носіння травматичної зброї.

 

Прокуратура надала докази провини Стерненка: протоколи огляду місця події та слідчого експерименту, пред’явлення людей для впізнання, обшуку, трафики з’єднань абонентських номерів, висновки судово-медичних і балістичних експертиз, речові докази, показання потерпілого та інші.

 

Прокурори підтримували публічне звинувачення в Приморському районному суді Одеси щодо Стерненка, обвинуваченого в незаконному поводженні зі зброєю, викрадення людини та розбійному нападі за попередньою змовою групи осіб (ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 187 КК України).

 

Вироком суду Стерненко був визнаний винним і за сукупністю кримінальних злочинів засуджений до 7 років 3 місяців позбавлення волі з частковою конфіскацією майна.