newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Під час підготовки ЧС-2022 у Катарі померли 6,5 тис. робітників-мігрантів

Під час підготовки ЧС-2022 у Катарі померли 6,5 тис. робітників-мігрантів

Фото: Sputnik News

Раніше правозахисні організації неодноразово повідомляли про порушення прав робітників на будівництвах у Катарі

Британське видання провело розслідування на основі даних посольств п’яти держав у Катарі, громадяни яких працювали на місцевих об’єктах.

 

За час підготовки до чемпіонату світу з футболу, який пройде у 2022 році, в Катарі загинуло понад 6,5 тисяч мігрантів. Про це у вівторок, 23 лютого, пише газета The Guardian.

 

Йдеться про робітників з Індії, Пакистану, Непалу, Бангладеш і Шрі-Ланки, які загинули з того часу, як у 2010 році країна виграла право на проведення Чемпіонату світу 2022 року.

 

Газета ѓрунтується на даних, отриманих від посольств у Катарі п’яти країн, багато громадян яких працювали на місцевих будівництвах. І хоча даних про те, що всі ці люди працювали саме на будівництвах, пов’язаних з чемпіонатом, немає, газета зазначає, що більшість мігрантів в останнє десятиліття приїжджали в Катар саме на ці будівництва.

 

Рішення про проведення ЧС-2022 в Катарі було прийнято в грудні 2010 року, незабаром після цього в країні почалося масштабне будівництво, у якому взяли участь до 2 млн робітників-мігрантів.

 

Раніше правозахисні організації неодноразово повідомляли про порушення прав робітників на цих будівництвах і про погані умови праці там. Так, у 2015 році Amnesty International опублікувала дані про 441 загиблого за рік на цих будівництвах і порушення прав робітників.

 

The Guardian пише, що катарська влада характеризувала більшість випадків як природну смерть, однак найчастіше смерті залишалися без особливої ​​уваги і розтин, який допоміг би визначити причину смерті, не проводився.

 

Газета наводить кілька прикладів смертей: від удару електричним струмом, унаслідок падіння з висоти та інших нещасних випадків на будівництві. Газета зазначає, що фактично смертей, швидше за все, істотно більше, оскільки ця статистика не враховує дані щодо робітників з багатьох інших країн, наприклад з Кенії та Філіппін, мігранти з яких також працюють на будівництвах у Катарі.

 

Нагадаємо, що президент ФІФА Джанні Інфантіно заявив, що ЧС-2022 пройде без обмежень кількості глядачів на трибунах.