newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Україна домовилася тимчасово пропускати авто на придністровських номерах

Україна домовилася тимчасово пропускати авто на придністровських номерах

Україна дозволила в’їзд авто на придністровських номерах до осені

Україна має намір із 1 вересня заборонити в’їзд автомобілів з придністровськими номерами, уточнив посол в Молдові.

 

Україна продовжила дозвіл на в’їзд автомобілів з придністровськими номерами до 1 вересня. Про це у вівторок, 23 лютого, говориться в заяві МЗС Молдови після зустрічі в. о. прем’єр-міністра країни, міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ауреліу Чоко з послом України Марком Шевченком.

 

“Під час обговорення були підтверджені домовленості щодо допуску з 1 вересня 2021 року до участі в міжнародному дорожньому русі автомобілів з Придністровського регіону тільки при наявності номерних знаків нейтрального зразка і наклейки “MD” на склі, на додаток до транспортних засобів, зареєстрованих відповідно до законодавства Республіки Молдова”, – йдеться в повідомленні.

 

Відповідно до угоди про участь придністровських автомобілів у міжнародному русі з 1 вересня 2018 року в Тирасполі і Рибниці були відкриті Пункти реєстрації транспортних засобів.

 

Отож автомобілі, зареєстровані в Придністров’ї, отримали можливість виїжджати за кордон при наявності нейтральних номерних знаків та наклейки на склі з буквами “MD”. З того часу було видано понад 4 тисячі таких номерів.

 

Україна на початку минулого року заявила, що має намір з 1 квітня 2020 заборонити в’їзд на свою територію автомобілів з реєстраційними номерами невизнаного Придністров’я. Але цей термін був відкладений до 15 січня 2021 на прохання молдавської сторони.

 

У середині січня уряд Молдови знову попросив Україну відкласти набрання  чинності рішення, щоб провести додаткову кампанію з інформування жителів Придністров’я про необхідність дотримуватися правил.