newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Білорусі заборонили піднімати ціни на товари першої необхідності

У Білорусі заборонили піднімати ціни на товари першої необхідності

У Білорусі заборонили підвищувати ціни на низку товарів

Уряд країни оприлюднив список з 62 продуктів і 50 ліків, ціни на які не повинні підвищуватися.

Влада Білорусі заморозила ціни на продукти, товари і ліки першої необхідності. Про це йдеться у відповідній постанові Радміну.

Зазначається, що ціни були зафіксовані, щоб стабілізувати цінову ситуацію і наситити ринок соціально значущими товарами першої необхідності.

У цілому були обмежені ціни на 62 соціально значущих товари, в тому числі на рис, борошно, гречку, манку, вівсянку, перловку, хліб, яловичину, свинину, курятину, деякі ковбаси, рибу, молоко і кисло-молочні продукти, деякі фрукти і овочі, цукор, мило, туалетний папір, підгузники, сірники. У переліку ліків – 50 найменувань.

Тепер компанії та індивідуальні підприємці, які ввозять або продають товари з переліків, повинні зафіксувати на них ціни з 24 по 28 лютого.

З 1 березня 2021 року зміна цін на ці товари не повинна перевищуватиме 0,2% на місяць до ціни, що склалася на останній день попереднього місяця. Підвищувати ціни сильніше буде можна тільки після узгодження зі спеціальною урядовою комісією з питань державного регулювання ціноутворення.

Профільним держорганам і місцевій владі доручено не допускати дефіциту соціально значущих товарів, ціни на які жорстко регулюються державою.

У Білорусі в січні місячна інфляція склала 1,1% проти 1,2% в грудні 2020 року. Річна інфляція в січні (до січня 2020 року) продовжила зростати і досягла 7,7% проти 7,4% в грудні і 6,6% в листопаді.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз підготує новий пакет санкцій проти Лукашенка, оскільки репресії, переслідування людей і представників громадянського суспільства в Білорусі тривають.

Перед цим Олександр Лукашенко зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним в Сочі. Росія і Білорусь підтверджують рівень стратегічного партнерства і союзництва, зазначив Путін.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet