newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Кабміні обіцяють продаж вакцин “під відпустки” – ЗМІ

У Кабміні обіцяють продаж вакцин під відпустки - ЗМІ

У Кабміні обіцяють продаж вакцин “під відпустки” влітку

Уже під літо можлива поява вакцин від коронавірусу на українському комерційному ринку, дізналися ЗМІ.

 

Кабмін очікує, що ближче до літа можливим стане комерційний продаж COVID-вакцин для літнього відпочинку українців за кордоном. Про це з посиланням на власне джерело в уряді повідомляє Європейська правда в середу, 24 лютого.

 

“У першій декаді березня ми отримаємо нашу частку вакцин Pfizer, 150 000 вакцин, а до кінця березня розпочнуться поставки вакцини Sinovac – і рахунок піде на мільйони доз”, – говорить чиновник.

 

При цьому протягом нинішнього року планується вакцинувати 16 млн українців, а через два роки – не менше 22 млн.

 

“Статистика показує, що тільки 43 відсотки готові вакцинуватися. Більш того, значна їхня частина має додаткові умови, наприклад вакцина певного виробника або не в першій черзі”, – додало джерело видання.

 

У зв’язку з цим, за словами чиновника, вакцин, які Україна отримає протягом весни, повинно вистачити для того, щоб відкрити “комерційну вакцинацію”.

 

“До п’ятої групи планової вакцинації дійде в другій половині року, однак щоб дозволити українцям відпочити влітку за кордоном, можливий продаж вакцин за собівартістю медичним центрам, що запустить комерційні щеплення”, – додав співрозмовник Європейської правди.

 

Крім того, уже з 1 березня має запрацювати єдиний портал вакцинованих осіб.

 

“У ньому можна стати в чергу і дізнатися приблизний час вашої вакцинації, а вакциновані особи отримають підтвердження у вигляді QR-коду, який може стати тим самим паспортом вакцинації, за яким українців пускатимуть на літній відпочинок за кордон”, – зазначив чиновник.

 

Як підкреслили в Кабміні, усі вакцини, якими будуть вакцинуватися українці, сертифіковані в ЄС, а тому український паспорт вакцинації може дати можливість відпочинку в ЄС. Проте джерело видання говорить, що подібні консультації з ЄС ще не почалися.