newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У США створили два нові експрес-тести для діагностики COVID-19

Дослідники Медичної школи Університету Міннесоти розробили два нові експрес-тести для діагностики COVID-19.

Один з них призначений для виявлення варіантів COVID-19, а інший — для диференціації коронавірусу з іншими захворюваннями, у яких є схожі симптоми.

Хоча багато людей сподіваються на вакцини від COVID-19, широке поширення вакцин очікується лише через кілька місяців. Поки цього не сталося, можливість швидко і точно діагностувати COVID-19 має вирішальне значення для мінімізації людських жертв і подальшого поширення вірусу.

У технології обох тестів використовується передова система CRISPR / Cas9. Перший тест — це експрес-діагностичний тест, який може розрізняти варіанти COVID-19. Цей тест може бути виконаний без спеціального досвіду або обладнання. Він використовує технологію, подібну до домашнього тестування на вагітність, і дає результати приблизно через годину.

Другий, більш чутливий тест дозволяє дослідникам одночасно аналізувати один і той самий зразок на COVID-19 (SARS-CoV-2), грип A і B і респіраторно-синцитіальний вірус шляхом вимірювання флуоресценції (світіння).

Ці віруси проявляються схожими симптомами, тому можливість їх виявлення і диференціації додає новий діагностичний інструмент для уповільнення поширення COVID-19. Цей тест також займає близько години і може бути легко масштабований. Необхідне обладнання є в більшості діагностичних лабораторій і багатьох дослідницьких лабораторіях.

«Затвердження вакцини проти SARS-CoV-2 є дуже перспективним, але час між першими дозами та імунітетом населення може становити місяці», — сказав Марк Дж. Осборн, доктор філософії, доцент педіатрії Медичного Університету Міннесоти. Ця тестова платформа може допомогти подолати розрив між імунізацією та імунітетом”.

Щоб надати доступ до своєї нової технології тестування постачальникам медичних послуг і населенню, дослідники наразі вивчають способи розширення масштабів і ліцензування своїх нових діагностичних засобів.