newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Зеленський призначив екс-міністра послом у США

Зеленський призначив екс-міністра послом у США

Фото: Офис президента

Маркарова призначена послом у США

Дипломатичне представництво України в США замість Володимира Єльченка очолить Оксана Маркарова.

 

Президент Володимир Зеленський у четвер, 25 лютого, підписав указ про призначення екс-міністра фінансів Оксани Маркарової послом України в США, повідомляє прес-служба ОП.

 

 

Зеленський зазначив, що кандидатура Маркарової має три ключові переваги: ​​патріотизм, високий професійний рівень і дуже позитивне сприйняття в США.

 

“Переконаний, що ці три чинники є формулою успіху для зміцнення стратегічного партнерства України та США”, – сказав він.

 

Президент підкреслив, що Маркарова має зосередитися в першу чергу на налагодженні ефективного діалогу з адміністрацією Джо Байдена. Також необхідно активно працювати з Конгресом, підтримувати постійний діалог із законодавцями та зміцнювати двопартійну підтримку України.

 

Зеленський акцентував увагу на важливості залучення США до процесу врегулювання на Донбасі, а також до зусиль з деокупації Криму.

 

Окрему увагу Президент приділив необхідності посилення санкцій США проти Росії, зокрема, за проектом Північний потік-2.

 

Крім того, глава держави наголосив на важливості підтримки Вашингтоном євроатлантичного курсу України, перш за все, в питанні прийняття рішення НАТО про надання Україні ПДЧ.

 

Також серед основних завдань посла в США Зеленський назвав сприяти продовженню підтримки з боку Штатів внутрішньої трансформації в Україні для поліпшення добробуту українців.

 

“Також я впевнений, що Оксана Маркарова покаже приклад у розвитку економічної дипломатії: в залученні прямих іноземних інвестицій в Україну, в просуванні українського експорту і відстоюванні інтересів українського бізнесу, що є особливо важливим питанням для всіх наших дипломатичних представників і чого я від них вимагаю”, – сказав Зеленський.

 

Нагадаємо, Оксана Маркарова – з 2015 по червень 2020 працювала в Міністерстві фінансів, у тому числі й на посаді керівника міністерства. До приходу в уряд Маркарова працювала в приватному секторі.