newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

З’явилися деталі бесіди Зеленського і Столтенберга

З явилися деталі бесіди Зеленського і Столтенберга

Фото: Офис президента

Зеленський і Столтенберг обговорили ряд питань

Український президент обговорив з генсеком НАТО низку питань про двостороннє співробітництво.

 

 

Сторони позитивно оцінили співпрацю між Україною і НАТО в подоланні пандемії COVID-19. Президент подякував за рішення придбати медичне обладнання для України з цільового фонду Альянсу. Генсек НАТО позитивно відзначив внесок України, зокрема авіакомпанії Антонов, у поставку медичної допомоги.

 

“Україна готова і надалі взаємодіяти з Альянсом у стратегічні авіаційні перевезення в рамках програми НАТО SALIS (Strategic Airlift International Solution)”, – зазначив Зеленський.

 

Він зазначив, що Україна продовжує євроатлантичні реформи і відповідну модернізацію сектору безпеки та оборони, а також залишається відданою посилення верховенства права та викорінення корупції.

 

Столтенберг позитивно відзначив прогрес у багатьох питаннях і зосередженість України на продовженні реформування оборонного сектора. Зеленський додав, що Україна налаштована на реформування антикорупційного сектора і впровадження актуальної судової реформи.

 

Було відзначено пріоритетність розвитку України в статусі партнера з розширеними можливостями нових форм співпраці з НАТО.

 

“На сьогодні найбільш актуальним для України є питання перспективи отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Радий чути, що двері НАТО для України відчинені. Спасибі, що ви особисто і члени Альянсу підтримують нас у бажанні досягти членства в НАТО. Наша найближча мета – ПДЧ. Ми серйозно ставимося до реформ, оскільки це – перш за все, зміцнення нашого оборонного сектора”, – сказав президент.

 

Столтенберг зазначив, що законопроект про реформування СБУ, який зараз перебуває в парламенті, допоможе прискорити рух до євроатлантичного шляху.

 

Президент України наголосив на актуальності взаємодії з НАТО для забезпечення безпеки в Чорному морі. Він висловився на підтримку розширення масштабів діяльності Альянсу в Чорноморському регіоні і зазначив, що Україна зацікавлена ​​у збільшенні присутності сил країн – членів НАТО в Чорному морі.

 

Генсек Альянсу зауважив, що НАТО докладатиме зусиль до збільшення присутності в Чорному морі, і вже почав це робити. Він зазначив, що і НАТО, і країни – члени Альянсу на двосторонній основі повинні посилити свою допомогу в підготовці Збройних сил України. Він також зазначив, що Альянс думатиме, як посилити підтримку військових сил України в рамках нинішнього комплексного пакету допомоги.

 

Зеленський запросив Столтенберга взяти участь в урочистих заходах з нагоди 30-річчя незалежності України і в саміті Кримської платформи в серпні цього року.