newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Нова схема «обману єврономерів»

Бажанням українців розмитнити свої авто задешево почали користуватися шахраї. У соцмережах з’явилося дуже багато оголошень з відповідними пропозиціями. Просять відносно небагато — $ 50−100.

Але все це — обман, каже керівник ГО «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич, і застерігає не вестися на привабливі пропозиції ділків.

Читайте також: «Єврономери»: активісти анонсували більше пільг

Він зазначив, що сьогоднішній поспіх власників авто на єврономерах в результаті може призвести до неабияких штрафів.

«Є багато компаній, які брали участь у розмитненні під час минулого сезону, тих, хто часто підробляв документи. Ці документи якимось чином проходили за домовленостями через митницю. Але сьогодні це буде в будь-якому випадку переслідуватися за законом. В першу чергу, переслідуватися будуть власники авто, як декларанти, які готували документи і передавали брокеру», — каже Ярошевич.

Перевіряти документи буде виключно митниця. І там вони обов’язково будуть визнані неякісними. Але гроші за папери вже будуть заплачені. Авто не буде знято з обліку.

«Такі компанії є в Харкові, Одесі, в Києві десятки компаній хочуть обдурити людей, даючи їм „порожні папірці“, нібито знімаючи авто з обліку. Такі перегонщики просто на людях заробляють гроші», — зазначає Ярошевич.

Перш ніж платити гроші, потрібно спершу обов’язково переконатися, чи знято авто з обліку.

«Довідки друкуються просто на принтері. І це з урахуванням того, що багато авто просто не можна зняти з обліку без виїзду за кордон. Так йдуть справи, наприклад, в Чехії, Болгарії – треба обов’язково приїхати в сервісний центр. У нас в офісі вже десятки таких „знятих“ з обліку автомобілів. Відповідні заяви будуть подані до правоохоронних органів, щоб перевірити діяльність таких компаній», — резюмував Ярошевич.

Довідка Finance.ua:

  • 18.02.2021 Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроекти № 4643-д і № 4644-д, що стосуються зміни формули розрахунку акцизу і введення правил для власників, які не розмитнили авто вчасно.