newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Режим paperless запровадять до кінця року — Шмигаль

Режим paperless, коли державні органи припинять вимагати від громадян паперові довідки чи інші документи для отримання державних послуг, буде запроваджений в Україні до кінця цього року.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні Ради розвитку громад та територій.

«Нам потрібно продовжити роботу для того, щоб послуги, які ми будемо надавати громадянам, були легшими, зрозумілішими, швидшими. Тобто, „paperless“, коли управління буде без паперів — це стратегія, яку ініціював Президент України, і ми точно її реалізуємо до кінця цього року», — сказав Шмигаль.

За його словами, влада також має зробити ряд інших конкретних кроків. Зокрема, завершити подальшу децентралізацію повноважень на принципах субсидіарності на місцях. Забезпечити ефективний перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях, синхронізувати мережу територіальних органів, центральних органів виконавчої влади з новим адміністративно-територіальним устроєм, осучаснити службу в органах місцевого самоврядування, врегулювати питання комунальної власності. Також треба ухвалити закони про місцеве самоврядування в Україні, про прийняття законів про місцеві державні адміністрації. Прем’єр-міністр додав, що реформу з децентралізації визнають як громадяни України, так і міжнародні партнери.

«Ми продовжуємо рухатися у напрямку завершення реформи, тому що Україна за дуже короткий період пройшла той шлях, який інші країни проходить десятиліттями», — сказав Шмигаль.

Він нагадав, що у рамках реформи було творено 1469 громад, 136 районів, а раніше було 490. Новий адміністративно-територіальний устрій відповідає вимогам часу, переконаний глава уряду.