newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У січні 2021 року борг учасників ринку перед ОГТСУ зріс на 20% — до 2 млрд грн

У січні 2021 року приріст заборгованості учасників ринку перед ОГТСУ за відібраний з системи магістральних газопроводів газ склав 431 млн грн (+20%). Сумарний борг перед компанією за утворені негативні небаланси становить 1 983 млн грн, з них 1 701 млн грн (86%) — частка операторів газоразподільних мереж (обл- та міськгазів).

Найбільший приріст заборгованості серед облгазів — у незмінних «лідерів» рейтингу боржників, а саме: Донецькоблгаз (+243 млн грн у січні), Тернопільміськгаз (+104 млн грн), а також Мелітопольгаз (+13 млн грн). Ця ситуація потребує особливого правового врегулювання та не може бути списана на якісь невеличкі негаразди на ринку.

Сукупна заборгованість Донецькоблгазу та Тернопільміськгазу становить 1 025 млн грн (649 млн грн та 376 млн грн відповідно). Це 60% усієї заборгованості облгазів. Проблема є критичною та потребує негайного втручання правоохоронних органів: тривалий безоплатний відбір значних обсягів газу цими облгазами та накопичення боргів створюють загрозу для стабільної роботи Оператора ГТС, а відтак із часом прямо чи опосередковано ляжуть тягарем на плечі споживача.