newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

ЄС готовий розглянути пропозиції щодо деокупації Криму

ЄС готовий розглянути пропозиції щодо деокупації Криму

Жозеп Боррель засудив анексію Криму

Глава дипломатії ЄС наголосив, що анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці, і заявив про готовність Євросоюзу розглянути ідеї щодо деокупації півострова.

В Євросоюзі оприлюднили заяву, приурочену до сьомої річниці анексії Криму, і заявили, що готові розглянути ідеї України для відновлення її територіальної цілісності. Відповідну заяву в четвер, 25 лютого, від імені всіх країн-членів Євросоюзу зробив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

У документі зазначається, що ЄС через сім років після насильницької і незаконної анексії Криму і Севастополя Росією стійко відстоює суверенітет і територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародним співтовариством.

“Європейський Союз знову повторює, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права”, – заявив верховний представник ЄС.

Він наголосив, що анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці, і заявив про готовність Євросоюзу розглянути ідеї України щодо деокупації півострова.

“ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародним співтовариством”, – заявив Боррель, додавши, що Євросоюз готовий розглянути конкретні ідеї України в цьому напрямку.

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що саміт Кримської платформи повинен відбутися в Києві в травні 2021 року.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що в Кримській платформі готові брати участь ЄС і Північна Америка.


 Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet