newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вчені з’ясували, коли в організмі зникають наслідки після COVID

Вчені з ясували, коли в організмі зникають наслідки після COVID

Фото: timesofisrael.com

Повне одужання настає протягом півроку

Регулярні заняття фітнесом безпосередньо сприяли тому, що пацієнти видужували набагато швидше.

 

У 95% видужалих після коронавірусу не залишається необоротних наслідків у вигляді респіраторних або серцевих захворювань. При цьому симптоми повністю зникають протягом півроку. Про це йдеться в новому дослідженні ізраїльських медиків, про що повідомляє Times of Israel.

 

Так, дослідження 166 видужалих пацієнтів з COVID-19, проведене медичним центром Шаарей-Цедек, встановило, що у 94% людей через три місяці після активної фази захворювання спостерігалася задишка. Вона була найбільш поширеним і стійким симптомом, її виявляли у 57% пацієнтів.

 

Крім того, 55% пацієнтів скаржилися на загальну слабкість, 25% – на стійкий кашель і 18% – на болі в грудях. Ще до 11% не поверталися відчуття смаку і нюх, а у 8% були неврологічні симптоми, такі як запаморочення або слабкість у кінцівках.

 

Однак протягом шести місяців задишка і більшість інших симптомів повністю зникали.

 

“Ми можемо з обережністю говорити, що більшість симптомів проходить протягом трьох-шести місяців. Майже всі пацієнти, яких ми обстежили, через шість місяців повідомляли про помітне поліпшення загального стану, і результати тестів це відобразили. Ми виявили, що регулярні заняття фітнесом три-чотири рази в тиждень безпосередньо сприяли тому, що пацієнти видужували набагато швидше”, – сказав директор Інституту легень у Шаарей-Цедек, професор Габріель Ізбицькі.

 

У дослідженні взяли участь пацієнти, віком від 18 до 86 років, з легкою, середньою та важкою формою хвороби.