newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Естонії закінчилися COVID-вакцини на тлі спалаху коронавірусу

В Естонії закінчилися COVID-вакцини на тлі спалаху коронавірусу

Вакцини від коронавірусу закінчилися в Естонії

Майже кожен п’ятий тест на коронавірус в країні дає позитивний результат. Влада називає ситуацію “надкритичною”.

 

В Естонії закінчилися COVID-вакцини, у той час як епідемія в країні досягає рекордних позначок. Про це заявив глава Департаменту здоров’я Юллар Ланно на прес-конференції в п’ятницю, 26 лютого.

 

“Вакцини у Департаменту здоров’я на нулі. Немає сенсу створювати враження, що вакцини десь застрягли. У Департаменту здоров’я їх немає, так як на складі вони на нулі”, – сказав Ланно, додавши, що вакцин AstraZeneca немає взагалі, Pfizer залишилося близько 1% з тих, що надійшли, Modernа – тільки кілька тисяч доз.

 

Чиновник назвав ситуацію “більш ніж критичною”, так як частка позитивних тестів з числа проведених проб становить більше 18%. Також складна ситуація спостерігається з числом COVID-ліжок у лікарнях.

 

“Ближчає момент, коли планове лікування стане мінімальним або припиниться”, – пояснив керівник Департаменту.

 

“Зараз немає сенсу ховати голову в пісок. Ми всі втомилися, але повинні відчувати відповідальність. Будь-який контакт, який може бути скасований, повинен бути скасований”, – закликав Ланно.

 

Відзначимо, що в Естонії другий день поспіль фіксують антирекорди щодо захворюваності COVID-19: у четвер – 1 154 інфікованих, у п’ятницю – 1 204. Інцидентність на 100 тисяч населення становить 887,75 хворого.