newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В Україні стартував конкурс на суддю в ЄСПЛ

В Україні стартував конкурс на суддю в ЄСПЛ

Фото: europewatchdog.info

Україна почала конкурс для обрання судді до ЄСПЛ

Президент Володимир Зеленський підписав указ про проведення конкурсу на кандидата в судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), а також створив спеціальну конкурсну комісію.

 

Конкурсна комісія з відбору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України оголосила про початок прийому документів для участі в конкурсі. Відповідна інформація в четвер, 25 лютого, розміщена на сайті Офісу президента.

 

“Конкурсна комісія з відбору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України оголошує про початок прийому документів для участі в конкурсі”, – йдеться в повідомленні ОПУ.

 

На засіданні 25 лютого обраний голова конкурсної комісії – ним став професор кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександр Сердюк.

 

Також конкурсна комісія затвердила текст оголошення про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.

 

Уточнюється, що прийом документів буде здійснюватися з 1 березня до 30 березня 2021 року. Документи подаються до конкурсної комісії поштою або особисто за адресою: 01220, м. Киев, вул. Банкова, 11, Офіс Президента України.

 

Наступне засідання конкурсної комісії заплановано на 5 квітня 2021 року.

 

 

В ЄСПЛ працюють 47 суддів – по одному від кожного члена Ради Європи. У квітні 2019-го закінчився термін повноважень судді від України в Страсбурзі Анни Юдківської. Її повноваження продовжуються автоматично до обрання наступного судді.

 

За правилами Ради Європи Україна повинна подати до Страсбурга три кандидатури, з яких ПАРЄ робить вибір того, хто стане суддею.