newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

День фінансів: про захист боржників, борги ФОП і Пенсійного фонду

26 лютого. В останню п’ятницю зими розповімо про те, що часто не зігріває душу: про борги і боржників.

Продовжувати будете? Міжнародний валютний фонд назвав низку проблемних питань, вирішення яких необхідне для продовження переговорів. Серед питань, що вимагають вирішення, фонд назвав посилення управління банківським наглядом Національного банку, фіскальні ризики бюджетного дефіциту та зміцнення судової системи.

Борги ФОП перед державою. Як повідомляє Опендатабот, загальний борг компаній і підприємців становить 21,6 млрд гривень, з них 12,5 млрд гривень винні 769 053 ФОП. У 42% з них є борг від 10 000 до 50 000 гривень. А боржники з сумами понад 100 тис. гривень становлять серед усіх лише 1%. До речі, у ДПС навели перелік майна, яке не може бути джерелом погашення податкового боргу ФОП.

Захист боржників. Податковий комітет рекомендував Верховній Раді підтримати у другому читанні і в цілому законопроєкт № 4241, яким, зокрема, буде заборонено колекторським компаніям вдаватися до шантажу боржників. Забороняється вводити в оману щодо розміру боргу, наслідків невиконання договору, телефонувати вночі і приховувати номер. Замість цього повинні повідомити всі дані про колекторську компанію та її представника.

Коли страхові повертаються, щоб повернути втрати. Автовласники часто переконані, що, уклавши договір ОСЦПВ, вони захищені від оплати збитку в разі ДТП. Але бувають ситуації, коли страховики приходять, щоб повернути втрати.

Це називається «право регресного позову» і закріплено законодавчо. Що таке регресний позов в автострахуванні, і як від нього вберегтися — читайте в матеріалі нижче:

Держбанки скоротили портфелі непрацюючих кредитів. У 2020 році частка непрацюючих кредитів у державних банках скоротилася до 57%, а обсяг непрацюючих кредитів (NPL) — на 22%. За даними НБУ, частка NPL в держбанках скоротилася на 7 п.п. з 64% на початку минулого року до 57% на 1 січня 2021 року. Основним «секретом» оздоровлення портфелів стало списання раніше зарезервованих непрацюючих активів — 30,6 млрд для гривневого портфеля і 3,1 млрд для валютних кредитів.

Борг ПФ перед Держказначейством. Тенденція зберігається. Заборгованість Пенсійного фонду за позиками на покриття тимчасових касових розривів зросла на 14 млрд грн порівняно з 1 січня 2020 року і станом на січень 2021 року досягла 62,1 млрд грн. На жаль, тенденція в 2020 році така сама, як у попередні роки. Виплата пенсій відбувається не тільки з надходжень єдиного соціального внеску, але і через позики, що надаються Пенсійному фонду з Єдиного казначейського рахунку.