newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

На Борнео заново відкрили унікальну птицю

На Борнео заново відкрили унікальну птицю

Фото: rarebirdalert.co.uk

Чорноброва мишача тімелія

Чорноброва мишача тімелія не потрапляла на очі майже два століття. Її випадково виявили в лісі провінції Південний Калімантан.

 

На індонезійському острові Борнео вперше з 1840 року помітили рідкісний вид птахів – чорноброву мишачу тімелію (Malacocincla perspicillata). Про це йдеться в статті журналу BirdingASIA.

 

Протягом майже двох століть єдиним доказом існування виду залишався екземпляр з музейної колекції в нідерландському Лейдені, який привезли з експедиції на Борнео в період між 1843 і 1848 роками.

 

За цей час деякі орнітологи вирішили, що вид повністю зник.

 

Але кілька місяців тому чорноброва мишача тімелія раптом з’явилася на острові в лісі індонезійської провінції Південний Калімантан. Її випадково помітили і сфотографували місцеві жителі Мухаммед Суранто і Мухаммед Різкі Фавзан.

 

Фото: twitter.com/IBIS_journal

 

 

Орнітологи впізнали в пернатому на фото чорноброву мишачу тімелію (інші назви: чорнобровий щебетун, чорноброва м’якоперка). Птах з ряду горобцеподібних вирізняється сіро-коричневим забарвленням, потовщеним дзьобом і чорною маскою, що йде вздовж очей.

 

Тімелія вижила, незважаючи на масштабну вирубку лісів на Борнео, у результаті якої безліч представників фауни позбавляються середовища проживання.

 

Орнітологи і захисники природи планують відвідати місце виявлення птаха, як тільки знімуть карантинні обмеження.