newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Новий посол у США Оксана Маркарова розповіла про свої наміри

Новий посол України у США Оксана Маркарова прокоментувала своє призначення «Голосу Америки», і розповіла про напрямки діяльності, на яких вона хоче зосередити роботу дипломатичного представництва України у США.

Оксана Маркарова, 17-й міністр фінансів України, а із 25 лютого 2021 року Надзвичайний та Повноважний Посол України в США


Оксана Маркарова, 17-й міністр фінансів України, а із 25 лютого 2021 року Надзвичайний та Повноважний Посол України в США

«Указ Президента про моє призначення Послом – це честь іще раз послужити Україні і можливість долучити мої знання та вміння до поглиблення співпраці України зі Сполученими Штатами, які не тільки є нашим стратегічним партнером в глобальному масштабі, але і країною людей, з якими ми пов’язані спільними цінностями, спільним минулим, і, безпечно, успішним майбутнім», – сказала Оксана Маркарова.

Посилення двопартійної підтримки з боку США прискорить позитивну трансформацію України

«У нас спільні демократичні цінності і спільне прагнення зробити Україну сильною, захистити її від агресора, відновити її цілісність і підтримати трансформацію в сучасну інноваційну країну. Тому що економічно потужна демократична Україна, з сильними інституціями та справедливим правосуддям, член НАТО та ЄС – це не тільки мрія і вимога наших громадян, але й гарантія безпеки і розвитку всього чорноморського регіону і Європи», – наголосила Маркарова.

Окремо голова українського дипломатичного представництва у Сполучених Штатах наголосила на важливості підтримки Києва з боку американського уряду та обох партій у Конгресі.

«І посилення двопартійної підтримки з боку США у всіх напрямах тільки прискорить позитивну трансформацію України. У мене як у посла дуже багато ідей, як зробити нашу співпрацю ще цікавішою і результативнішою, і я розраховую на підтримку всіх американських українців та друзів України у цій справі», – повідомила Маркарова.

Маркарову вітають і висловлюють сподівання

Із новим призначенням посла Маркарову привітали низка експертів та політиків.

Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, в уряді якого працювала Маркарова, назвав призначення «доброю новиною».

«Діалог із союзниками точно стане простішим», – написав у твітері Гончарук, який нині є співробітником американського аналітичного центру «Атлантична рада».

До привітань нової пані Посла приєдналися, серед інших, заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован, президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, керівник Групи підтримки України в Єврокомісії Петер Вагнер, американська дипломатка Елізабет Хорст, колишня міністерка фінансів України Наталія Яресько, колишній міністр освіти Сергій Квіт, заступник міністра із цифрової трансформації Олександр Борняков, колишня заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркель, депутатка Ірина Геращенко.

Також представники української громади у США, серед яких Нік Білогорський, Марта Фаріон, Любов Шипович та інші, висловили сподівання на плідну співпрацю задля двосторонніх відносин між Україною та Америкою.

Читайте ще:

CША закликають Росію негайно припинити окупацію Криму – держсекретар Блінкен

«Велика честь і ще більша відповідальність» – Маркарова про своє призначення послом України у США