newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Розвідка Естонії попереджає про можливий напад РФ на Україну

Розвідка Естонії попереджає про можливий напад РФ на Україну

Розвідка Естонії заявляє про загрозу нападу РФ на Україну через Білорусь

Білорусь є буферною зоною для Росії і виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку, вважають в Естонії.

Естонська Служба зовнішньої розвідки опублікувала річний звіт, в якому допускається напад російських військ на Україну і країни Балтії через територію Білорусі. Про це в четвер, 25 лютого, пише Радіо Свобода з посиланням на керівника розвідки Міка Марана.

“Якщо Росія побачить, що протестувальники близькі до перемоги, тоді ми не можемо відкинути військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії в стратегічному плані”, – йдеться в звіті.

За даними естонської розвідки, в результаті політичної кризи 2020 Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей “білоруський військовий округ” становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

Естонська розвідка вважає, що напад російських військ на Україну і країни Балтії по території Білорусі від потенційної загрози стає реальним.

“Зважаючи на географічне розташування та територіальне охоплення, Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії і виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку. Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО в коридор Сувалки, який забезпечує рух в повітряному просторі сусідніх країн і налагодження наземного зв’язку з Калінінградською областю Росії”, – вважають в Естонії.

Нагадаємо, міністерство оборони Росії планує провести в березні навчання повітряно-десантних військ в анексованому Криму.

Також повідомлялося, що ВМС України і США провели тренування в Чорному морі типу PASSEX. Його метою було вдосконалення здатності до навчання і сумісності екіпажів кораблів ВМС двох країн.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet