newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

США ввели візові санкції проти 76 громадян Саудівської Аравії

США ввели візові санкції проти 76 громадян Саудівської Аравії

Ентоні Блінкен зробив заяву у справі про вбивство Джамаля Хашоггі

У Вашингтоні почали вимагати покласти край екстериторіальним погрозам і нападам Саудівської Аравії на активістів, дисидентів і журналістів.

 

Влада США ввела візові санкції проти 76 громадян Саудівської Аравії через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі. Про це повідомляється на сайті Державного департаменту США у п’ятницю, 26 лютого.

 

“Для початку Держдеп США ввів візові обмеження щодо 76 жителів Саудівської Аравії, які, як передбачається, були причетні до погроз на адресу дисидентів за кордоном, а також до вбивства Хашоггі, і не тільки”, – йдеться в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена.

 

За його словами, президент Джо Байден дав ясно зрозуміти, що “співпраця із Саудівською Аравією має відображати американські цінності”.

 

“У зв’язку із цим ми чітко заявили про необхідність покласти край екстериторіальним погрозам і нападам Саудівської Аравії на активістів, дисидентів і журналістів. США не потерплять цього”, – підкреслив Блінкен.

 

У свою чергу розвідслужба США опублікувала доповідь, згідно з якою операцію, в рамках якої був убитий Хашоггі, схвалив особисто наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман Аль Сауд.

 

У документі зазначається, що “з 2017 року у наслідного принца був абсолютний контроль над органами безпеки і розвідки королівства, у зв’язку із чим вкрай малоймовірно, що офіційні особи Саудівської Аравії провели операцію подібного характеру без згоди наслідного принца”.