newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Раді схвалили збільшення акцизу на тютюнові вироби на 200%

У Раді схвалили збільшення акцизу на тютюнові вироби на 200%

Фото: Getty Images

В Україні зростатиме ставка акцизного податку на тютюн і тютюнові вироби

Загалом акциз планується збільшити на 320%, однак це пропонується робити поступово – протягом трьох років.

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав збільшення ставки акцизного податку на тютюн і тютюнові вироби на 200% з 1 квітня 2021 року. Про це повідомляється на сайті парламенту.

 

Зазначено, що комітет розглянув у другому читанні проект закону Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях) (№4278).

 

 

Члени Комітету врахували 24 правки, подані народними депутатами, і відхилили 43.

 

“Комітет підтримав поправки, якими пропонується збільшити ставку акцизного податку на тютюн і тютюнові вироби на 200%, передбачивши її введення з 1 квітня 2021 року. Один з авторів даної пропозиції, народний депутат Давид Арахамія зазначив, що в цілому акциз планується збільшити на 320%, однак це пропонується робити поступово – протягом трьох років”, – йдеться в повідомленні.

 

За словами Арахамії, недонадходження до бюджету через збільшення акцизу менш ніж на 320% зобов’язалася перекрити одна з великих тютюнових компаній шляхом збільшення обсягу оподатковуваної продукції. Наявність такого листа від компанії підтвердив представник Міністерства фінансів.

 

В результаті, комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні законопроект №4278 прийняти в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.

 

Раніше в Україні оцінили обсяг тіньового ринку сигарет. Рівень продажів підроблених сигарет досяг максимальних значень з 2014 року. Бюджет недоотримав мільярди гривень, підрахували експерти.