newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Як отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ

Довідка про відсутність заборгованості формується за відсутності у платника податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску.

Про це повідомила пресслужба Територіальних органів ДПС у Запорізькій області.

Для отримання Довідки треба подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733.

Заява подається платником (на його вибір):

  • у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу,
  • в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням..

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Створити та надіслати заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету шляхом вибору відповідної електронної форми документа.

Заява повинна містити такі дані:

  • обов’язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів,
  • найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано.

Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви.

Де отримати документ:

  • довідку у паперовій формі платник отримує безпосередньо в органі, до якого було подано заяву;
  • довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету.

Строк дії довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

Довідка Finance.ua:

  • Податкова відкрила дані про ФОПів з боргами за ЄСВ: у відомстві оприлюднили новий набір даних у формі відкритих даних «Інформація про платників, які мають борг (недоїмку) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
  • Загальний борг з ЄСВ компаній і підприємців становить 21,6 млрд гривень, з них 12,5 млрд гривень винні 769 053 ФОПи.