newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Siemens запустить у Великій Британії виробництво водневих автомобілів

Німецька енергетична компанія Siemens запустить масове виробництво декількох моделей автомобілів на водневих паливних елементах.

Про це йдеться в меморандумі про взаєморозуміння, який концерн уклав з британським стартапом Riversimple, повідомляє hightech.plus.

За інформацією видання, підрозділ Siemens UK профінансує будівництво двох нових підприємств на території Великої Британії, кожне з яких вироблятиме по п’ять тисяч автомобілів на рік.

Спочатку Riversimple отримає необхідні ресурси для масового виробництва двомісного купе Rasa, яке запустять в 2023 році, а потім для водневого фургона, який будуть випускати з 2026 року.

У довгостроковій перспективі Riversimple планує надати клієнтам в лізинг 180 тисяч водневих автомобілів до 2032 року.

Riversimple була заснована в 2007 році і розробила свій перший водневий автомобіль більше ніж 10 років тому. Однак компанії не вдавалося вийти на масовий ринок через обмежене виробництва — максимальний обсяг поставок обмежувався 5 тисячами моделей Rasa на рік.

Siemens UK дозволить Riversimple збільшити швидкість виготовлення автомобілів в три рази і створити 220 нових робочих місць.

Пізніше Siemens допоможе Riversimple сформувати надійні ланцюжки постачань водню і поступово ще наростити виробничі лінії. Британський стартап буде як розширювати наявні підприємства, так і будувати нові.

Крім цього, компанія планує розробити ще один легковий автомобіль і невеликий мінівен — обидві моделі будуть поставлятися з водневим двигуном і побудовані на тій самій платформі, що і Rasa.

«Siemens поділяє нашу пристрасть до сталого розвитку, водню та економіки замкнутого циклу і має великий досвід у сфері технологічного програмного забезпечення та моделювання заводів, а також фінансування технологічного сектору», — заявив керівний директор Riversimple Хьюго Спауерс.

Одночасно з анонсом угоди з Siemens, Riversimple також оголосила про нову мету — залучити $ 200 млн протягом трьох років. Ці гроші також підуть на будівництво нових підприємств і фінансування розробок компанії.