newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Опозиція в Грузії заявляє про початок «безстрокових протестів»

Опозиція в Грузії заявила, що починає «безстрокові протести» задля звільнення ув’язненого діяча, лідера найбільшої опозиційної партії «Єдиний національний рух» Ніки Мелії, й інших ув’язнених опозиціонерів, яких вони називають політв’язнями, – а також із вимогою позачергових парламентських виборів.

Намети опозиції біля будівлі парламенту


Намети опозиції біля будівлі парламенту

Після демонстрації протягом дня центром столиці Грузії Тбілісі, яку назвали «Маршем свободи», опозиційні активісти встановили на ніч намети біля будівлі парламенту в центрі міста. Один намет поставили було й на проїзній частині проспекту Руставелі, однієї з головних вулиць міста, але на вимогу поліції перенесли на хідник.

Цей намет урешті довелося прибрати з-посеред вулиці, але опозиціонери кажуть, що знову поставлять його там, якщо їхні вимоги не виконають за два тижні


Цей намет урешті довелося прибрати з-посеред вулиці, але опозиціонери кажуть, що знову поставлять його там, якщо їхні вимоги не виконають за два тижні

На ніч на місці протесту залишається кількадесят людей, більш масові акції опозиція планує вже на наступний тиждень.

Ситуація в Грузії значно загострилася наприкінці минулого тижня, коли суд наказав узяти Ніку Мелію під досудовий арешт, бо він не сплатив суму застави – визначеної йому, як звертають увагу його прихильники, повторно.

Тоді його не стали арештовувати відразу після того, як це рішення спричинило відставку прем’єр-міністра Ґіорґі Ґахарії, не згодного з ним.

Наступна хвиля загострення сталася 23 лютого, коли Мелію все-таки арештували по тому, як уряд Грузії очолив Іраклі Ґарібашвілі, якого називають «яструбом».

Цей арешт викликав різку критику не тільки в самій Грузії, а й серед її західних союзників. Владу Грузії і владну партію «Грузинська мрія» застерігають, що такими діями вони зводять країну з її євроатлантичного шляху.