newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Сім регіонів можуть потрапити в червону зону – Ляшко

Сім регіонів можуть потрапити в червону зону - Ляшко

Віктор Ляшко пояснив, чому Чернівецька область потрапила в червону зону

З понеділка в Чернівецькій області вводяться карантинні обмеження червоного рівня епідемічної небезпеки.

У деяких областях України карантинні обмеження можуть бути посилені до “червоного” рівня в найближчі дні в зв’язку з швидким поширенням коронавірусу COVID-19. Про це повідомив у суботу, 27 лютого, головний державний санлікар Віктор Ляшко за підсумками засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська і Тернопільська області розташовані на помаранчевому рівні епідемічної небезпеки. Тобто ці області потенційно також можуть в найближчі дні бути переведені на “червоний” рівень”, – написав Ляшко в Facebook.

При цьому він оприлюднив карту, на якій помаранчевим кольором виділена ще і Київська область.

Фото: Віктор Ляшко / Facebook

Ляшко додав, що з 00:00 1 березня в Чернівецькій області вводяться карантинні обмеження червоного рівня епідемічної небезпеки. Серед причин посилення обмежень Ляшко назвав підвищення кількості випадків інфікування і зростання кількості госпіталізацій.

“Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів у “ковідних” лікарнях прискорилися з 15% до 25%. Щодня в ці лікарні госпіталізують на 50-60% більше пацієнтів, ніж виписують. Середня зайнятість всіх типів ліжок “ковідних” лікарень в Чернівецькій області становить 60%. Не дивлячись на те, що забезпеченість ліжками в регіоні значно перевищує середній по країні, окремі типи ліжок, наприклад реанімаційні ліжка, зайняті в даний час на 55% на рівні області”, – пояснив Ляшко.

    Як відомо, на червоному рівні карантинних обмежень забороняється:

  •     робота громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;
  •     робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів;
  •     робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  •     робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  •     проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  •     робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

Водночас, будуть працювати банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки, всі продовольчі магазини.

Нагадаємо, за останні 24 години в Україні виявили 8 172 нових випадки COVID-19. Зростання спостерігається п’ятий день поспіль. У лікарні госпіталізували 2 803 людини. Помер 151 пацієнт, а одужали – 4 766 осіб.

Раніше в МОЗ назвали причини різкого приросту COVID-19. Там вважають, що це пов’язано з високим рівнем захворювання на грип, що призвело до навантажень на медсистему.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet