newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Іран може за добу почати збагачення урану до 60%

Іран може за добу почати збагачення урану до 60%

Фото: irna.ir

Президент Ірану Хасан Рухані на підземному заводі зі збагачення урану

Зараз Іран зосереджений на виробництві протягом року 120 кілограмів урану, збагаченого до 20%.

В Ірані вже зараз є можливості протягом доби почати збагачення урану на рівні до 60%. Про це сказав віце-президент, керівник Організації з атомної енергії Ірану (ОАЕІ) Алі Акбар Салехі, повідомляє ТАСС.

 

“Так, у нас є такий потенціал. Якщо буде віддано розпорядження, то з поточними можливостями ми можемо почати робити це протягом 24 годин”, – сказав він, відповідаючи на запитання журналіста про можливість збагачення урану до 60%.

 

Салехі зазначив, що Тегеран протягом півроку повинен виконати розпорядження парламенту країни про виробництво протягом року 120 кг урану, збагаченого до 20%, хоча домовленості з ядерної угоди допускають рівень лише у 3,67%.

 

“Не минуло й одного місяця, як ми збагатили 25-26 кг. Тобто за три, чотири, п’ять або шість місяців ми досягнемо потрібних 120 кг”, – зазначив він.

 

Нещодавно стало відомо, що Іран почав виробництво металевого урану, який може використовуватися для виробництва атомної бомби. Про це заявив глава МАГАТЕ Рафаель Гросс. За його даними, 3,6 грама металевого урану були зроблені на ядерному об’єкті в місті Ісфахан.