newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Помпеях знайшли старовинну колісницю

У Помпеях знайшли старовинну колісницю

Фото: Archaeological Park of Pompeii

Давня колісниця

Знахідка є церемоніальною колісницею-пілентумом, яка використовувалася виключно елітою, вона збереглася в дуже хорошому стані.

У Помпеях, античному римському місті, загиблого в результаті виверження вулкана, побачили пишно оздоблену колісницю, ймовірно призначену для весільних урочистостей, повідомляє видання Ansa і музей Помпей.

“Це унікальна знахідка для Італії і дуже важливе відкриття, яке поглибить наші знання про античний світ”, – коментує Массімо Осанна, керівник розкопок.

На думку археологів, знахідка є церемоніальною колісницею-пілентумом, що використовувалася виключно елітою. Вона збереглася в дуже хорошому стані.

“Ми раніше не знаходили таких в Італії. Її можна порівняти хіба що з серією колісниць, знайдених 15 років тому в могилі у Фракії, на півночі Греції”, – говорить Осанна.

Чотириколісна колісниця декорована оловом і бронзою і містить сліди подушок і мотузок для гірлянд з квітів. Дослідники припускають, що вона призначалася для весільної церемонії – на це натякають еротичні сцени на бронзових декораціях, з купідонами, парами сатирів і німф.

Archaeological Park of Pompeii

“Оскільки древні джерела вказують, що пілентуми використовувалися жрицями і аристократками, не виключено, що ця колісниця везла наречену в її новий будинок”, – зазначає Осанна.

Колісницю знайшли на території вілли в древніх Помпеях, розкопки якої тривають з 2017 року.

Археологи очікують знайти там ще багато цінних речей, тому що її власники проживали в будинку на момент виверження Везувію в 79 році н.е.

Крім суто наукових цілей, цими роботами прагнуть покласти край розкраданням пам’яток чорними археологами, які прорили вже кілька тунелів у цьому районі, полюючи на античні скарби.

Нагадаємо, що в грудні в Помпеях знайшли добре збережений прилавок бару, розписаний фресками.

Помпеї і сусіднє місто Геркуланум загинули під час потужного виверження вулкана Везувій в 79 році н.е. Після археологічних розкопок на протязі XVIII-XX століть і облаштування музею під відкритим небом Помпеї стали другою найбільш відвідуваною історичною пам’яткою Італії – після Колізею.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet