newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

ЄС підтримав розпуск парламенту Молдови

ЄС підтримав розпуск парламенту Молдови

Фото: Глава Евросовета Шарль Мишель в Молдове

ЄС має намір допомагати Молдові з отриманням вакцини від коронавірусу і очікує від Кишинева активної реалізації реформ.

Глава Євроради Шарль Мішель в неділю, 28 лютого, підтримав вимогу президента Молдови Майї Санду про якнайшвидший розпуск парламенту республіки і висловився за активізацію боротьби з корупцією в країні.

“Хочу передати важливий посил про підтримку з боку ЄС зусиль пані Санду в боротьбі з корупцією. Ті, хто був залучений в беззаконня, не повинні брати участь в будівництві майбутнього Молдавії, тому дострокові вибори в парламент можуть втілити це в життя. Ми чекаємо, щоб всі політичні діячі керувалися інтересами громадян Республіки Молдова. Пані президент, Європа на вашому боці”, – сказав він на брифінгу після зустрічі з Санду в Кишиневі, куди прибув у рамках поїздки в Молдову, Грузію і Україну.

ЄС має намір допомагати Молдові з отриманням вакцини від коронавірусу і очікує від Кишинева активної реалізації реформ.

Мішель також наголосив, що активна підтримка Молдови Євросоюзом “йде рука об руку з процесом імплементації реформ”.

“Наскільки широким буде вікно можливості для співпраці ЄС і Молдавії, цілком залежить від волі наших молдавських партнерів. Ми віддані зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції з Молдовою. Але наша підтримка тісно пов’язана з виконанням [Кишиневом] демократичних стандартів і дотриманням верховенства права”, – сказав він.

Нагадаємо, що після перемоги на президентських виборах у Молдові лідера проєвропейської Партії дії і солідарності Санду в республіці почалася політична криза. Її прихильники в ході акцій протесту стали вимагати відставки сформованого Партією соціалістів Республіки Молдова уряду і дострокових виборів у законодавчий орган, оскільки Молдова є парламентською республікою. У відставку пішов прем’єр-міністр Іон Кику.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet