newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

В уряді задумалися про створення Фонду фондів

В уряді задумалися про створення Фонду фондів

Фото: Корреспондент.net

Мінекономіки обговорює створення Фонду фондів

Фінансування Фонду фондів здійснюватиметься частково з держбюджету, а частково – МФО. Може йтися про внесок держави в розмірі близько 250 млн грн.

 

Мінекономіки збирає робочу групу з міжнародними організаціями (МФО) для обговорення створення Фонду фондів. Про це заявила глава Офісу національного інвестиційного ради при президенті Ольга Магалецька в інтерв’ю Інтерфакс-Україна в понеділок, 1 березня.

 

“Ця ідея дуже добре сприймається усіма, приблизно, 15-ма інвестиційними фондами [в Україні], які ще живі, мають кошти від інших інвесторів та інвестують. Вони дуже раді, що про цю ініціативу знову почали говорити”, – сказала Магалецька.

 

Ідея полягає в тому, що держава дає від 10% до 20% бюджетування для цього фонду, решта – вже МФО. У Європі в цій ролі виступає група European Investment Bank або його фонд EIF, які фінансують подібні фонди в різних країнах: у Німеччині, Болгарії, Австрії.

 

“Далі інвестиції від цього Фонду фондів йдуть по інших фондах, які, своєю чергою, інвестують у компанії і проекти – це більше венчурні інвестиції, орієнтовані на сектори hi-tech або IT”, – додала глава Офісу.

 

Магалецька зазначила, що цю ідею вже обговорювали в Україні близько трьох років тому разом з концепцією Фонду стартапів. Проте останній був створений, а тему Фонду фондів відклали в сторону.

 

За її словами, створення Фонду фондів вкрай необхідно, тому що наявність державного фінансування додає ваги і позитивно впливає на рішення інвесторів з-за кордону, до яких йдуть за грошима інвестиційні та венчурні фонди, які існують в Україні. Може йтися про внесок держави в розмірі близько 250 млн грн.