newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Міжбанк: ефект першого дня березня

Початок нового місяця: чого чекати щодо курсу долара і євро в понеділок

Понеділок на валютному ринку не буде відрізнятися значними обсягами операцій, але пройде досить цікаво. За нашими прогнозами, статистика торгів навряд чи перевищить $ 130−170 млн при здійсненні до 440−530 угод. Основна причина низьких обсягів — ефект першого дня нового звітного періоду. Клієнти і банки будуть підбивати підсумки лютого і визначатися з остаточними планами на березень. Це традиційно знизить активність роботи на міжбанку в першій половині сесії і позначиться на загальних показниках торгів за день.

Ключовим у курсоутворенні на міжбанку 1 березня буде поведінка і завдання великих гравців. Нацбанк постарається особливо в ситуацію не втручатися і вийде на торги з відповідною інтервенцією тільки в разі значних перекосів попиту і пропозиції на ринку. Але такі перекоси малоймовірні з огляду на перший день місяця, і тому швидше за все сьогодні ми не побачимо регулятор на торгах. Завдання ж спекулянтів не зміняться. Вони наполегливо намагаються підтягнути котирування до 28 гривень за долар і продовжать подібні спроби і сьогодні. А з огляду на те, що експортери ще не витратили отримані від Держказначейства відшкодування ПДВ і не надто готові продавати валютну виручку задешево — певний шанс «наздогнати» курс до 28 гривень у спекулянтів є. Тестування рівня в 28 гривень і вище продовжиться.

Додатково вони будуть активно заробляти по євровалюті, як за рахунок гри між готівковим і безготівковим курсами, так і за рахунок операцій по євро протягом дня на нашому міжбанку, де через стрибки пари євро/долар на міжнародних ринках різниця між курсами євро відносно гривні під час однієї сесії може легко відрізнятися на 15−25 копійок.

Частково підстрахує нацвалюту завтрашній аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Нерезиденти проявляють до нього великий інтерес і тому стануть досить активно, але при цьому без залучення зайвої уваги накопичувати гривню під нього. У тому числі і за рахунок продажу валюти на міжбанку.

Котирування міжбанку, за прогнозами Finance.ua, 1 березня будуть в межах: долар — коридор 27,85 — 28,05 грн, євро — коридор 33,55−33,95 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 27,70 — 28,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
  • Євро: у банках коридор 33,55 — 34,10 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах набагато більш вузького коридору 33,55 — 33,90 грн при спреді від 20 до 25 коп.

Курс долара на міжбанку — графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,96 / 27,98
Євро — 33,90 / 33,92

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку