newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

США покарають саудівців за вбивство Хашоггі

США покарають саудівців за вбивство Хашоггі

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі

При цьому в разі розширення списку санкцій проти Ер-Ріяда глава держави до нього не потрапить, уточнила Джен Псакі.

 

Керівництво Сполучених Штатів має намір притягнути до відповідальності владу Саудівської Аравії через вбивство журналіста Джамаля Хашоггі. Про це заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі в ефірі телеканалу CNN у неділю, 28 лютого.

 

За її словами, адміністрація американського президента Джо Байдена з першого дня роботи давала ясно зрозуміти, що королівство необхідно покарати у зв’язку зі тим, що трапилося.

 

При цьому Псакі зазначила, що в разі розширення списку санкцій проти Саудівської Аравії лідер країни до нього не потрапить.

 

“Адміністрації (США – ред.) не вводили санкції проти лідерів інших держав, якщо ми підтримуємо з ними дипломатичні відносини і навіть якщо ми не підтримуємо. …> Ми вважаємо, що є більш ефективні методи, щоб гарантувати, що подібного більше не відбудеться. …> Така дипломатія”, – пояснила прес-секретар.

 

Нагадаємо, у п’ятницю американська розвідслужба опублікувала доповідь, згідно з якою операцію з убивства Хашоггі схвалив особисто наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман Аль Сауд.

 

 

 


Як відомо, саудівський журналіст Джаміль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року під час візиту до генконсульства Саудівської Аравії у Стамбулі. Представники королівства спочатку наполягали на тому, що він залишив консульство живим. Однак 19 жовтня в Ер-Ріяді все-таки визнали, що журналіст був убитий всередині будівлі.

 

У грудні 2019 року в Саудівській Аравії п’ятьох осіб засудили до смертної кари за звинуваченням у причетності до вбивства Хашоггі.