newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вчені довели, що фрукти знижують ризик розвитку діабету

Вчені довели, що фрукти знижують ризик розвитку діабету

Фото: pixabay.com

Вчені довели, що фрукти знижують ризик розвитку діабету

Фруктова м’якоть допомагає регулювати надходження цукру в кров і сприяє почуттю насичення.

 

Австралійські вчені стверджують, що вживання фруктів сприяє зниженню ризику розвитку діабету другого типу на 36%. Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.

 

“Ми виявили зв’язок між споживанням фруктів і маркерами чутливості до інсуліну. З цього випливає, що людям, які їдять більше фруктів, потрібно виробляти менше інсуліну для того, щоб знизити рівень глюкози в організмі. Це важливо, оскільки гіперінсулінемія – перевищення рівня інсуліну в крові – пов’язана не тільки з діабетом, а й високим кров’яним тиском, ожирінням і захворюваннями серцево-судинної системи. Здорові дієта і спосіб життя, під якими мається на увазі і споживання фруктів – вірний спосіб знизити ризик розвитку у вас діабету другого типу”, – стверджує автор дослідження Нікола Бондонно.

 

Представники Університету Едіт Коуен проаналізували дані 7675 австралійців і оцінили результат вживання фруктів і фруктового соку та рівень поширеності діабету. Дослідження тривало п’ять років.

 

З’ясувалося, що ті, хто вживав, мінімум, дві порції фруктів – 300 грам, мали велику чутливість до інсуліну, ніж ті, хто їв півпорції. Однак для соку така тенденція не актуальна, швидше за все тому, що в ньому більше цукру.

 

“Фрукти багаті не тільки вітамінами і мінералами, а й фітохімічними речовинами, які можуть підсилювати чутливість до інсуліну. М’якоть допомагає регулювати надходження цукру в кров, а також допомагає почуттю насичення. Більш того, у більшості фруктів низький глікемічний індекс – цукор у фрукті перетравлюється і вбирається організмом більш повільно”, – підсумувала Бондоне.

 

Нагадаємо, за останні 40 років у світі в чотири рази зросла кількість людей з діагнозом діабет. Такі дані наводить ВООЗ.