newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Ляшко оголосив про перехід України на е-лікарняні

Ляшко оголосив про перехід України на е-лікарняні

Фото: kmu.gov.ua

Глава МОЗ Віктор Ляшко

Повний перехід усіх медустанов країни на формування е-висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня.

 

Із червня в Україні почали вводити електронні лікарняні. Відповідний наказ вже підписаний і пройшов експертизу Мін’юсту, заявив у п’ятницю, 4 червня, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

 

За його словами, до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. У цей період медичні установи формуватимуть електронні висновки про тимчасову непрацездатність і воночас видаватимуть паперові листки непрацездатності.

 

При цьому лікар буде вирішувати, який вид документа видати, виходячи з вимог МОЗ.

 

Повний же перехід всіх медустанов країни на формування е-висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня.

 

“Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листом непрацездатності, нести його на роботу, а роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом і Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівникові виплат за лікарняний”, – зазначив міністр.

 

Він підкреслив, що наказ щодо законопроекту Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їх перевірки вже підписаний.

 

Нагадаємо, у липні минулого року в Україні почалося тестування е-лікарняних. В електронній системі охорони здоров’я розробляли базовий функціонал електронних медичних висновків.