newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

У Непалі зафіксували першу смерть від “чорної цвілі”

У Непалі зафіксували першу смерть від чорної цвілі

“Чорна цвіль” проникла в Непал

В цілому по країні, яка межує з Індією, щонайменше десять випадків зараження мукормікозом.

Першою в Непалі жертвою мукормікозу, або “чорної цвілі”, став 65-річний чоловік. Про це в п’ятницю, 4 червня, повідомило агентство AFP з посиланням на прес-секретаря Міністерства охорони здоров’я країни Крішну Прасада Пуделя.

“Він помер 3 червня 2021 року. Тест на мазок з носа показав грибкові гіфи, а біопсія носа і губ показала мукор”, – уточнили в МОЗ.

За словами Пуделя, чоловіка, що проживає на заході країни, госпіталізували в реанімаційне відділення після виявлення у нього енцефаліту скроневої частки. При цьому померлий не був заражений коронавірусом.

Як інформували в МОЗ, зараз в Непалі є щонайменше десять випадків мукормікозу.

Зазначимо, мукормікоз, або “чорна цвіль” – це ускладнення, викликане грибковою інфекцією. Захворювання поширене в Індії більше, ніж в інших країнах, в основному через велику кількість хворих на діабет. Симптомами хвороби є некротичні ураження в носі і на піднебінні, що викликають біль, лихоманку і гнійні виділення з носа.

Раніше стало відомо про смерть двох людей від мукормікозу в Іраку. Багдад пов’язав випадки появи “чорної цвілі” з ускладненнями після коронавірусу.

Епідемія “чорної цвілі” охопила Кашмір