newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Іранські бойовики атакували дронами американські бази в Іраку – ЗМІ

Іранські бойовики атакували дронами американські бази в Іраку - ЗМІ

Фото: Flytrex

Бойовики за допомогою безпілотників атакували бази США в Іраку

Тричі за останні два місяці бойовики запускали озброєні вибухівкою безпілотники, які скидали бомби або врізалися в цілі на бази в Іраку.

Іранські угруповання бойовиків вчинили серію атак на американські бази в Іраку із застосуванням безпілотників, озброєних вибухівкою. Про це йдеться в повідомленні The New York Times з посиланням на офіційних осіб в адміністрації США.

“Принаймні тричі за останні два місяці ці бойовики застосовували невеликі озброєні вибухівкою безпілотники, які скидали бомби або врізалися в цілі під час нічних атак на бази в Іраку – в тому числі на ті, які використовувалися ЦРУ і підрозділами сил спеціальних операцій США”, – зазначається в повідомленні.

Іран, що ослаблений жорсткими економічними санкціями, використовує своїх бойовиків в Іраку, щоб посилити тиск на США і домовитися про пом’якшення санкцій тиску в процесі повернення до іранської ядерної угоди, зазначає видання.

Безпілотники в цьому випадку використовуються Іраном для того, щоб зменшити можливі жертви в разі відповіді з американською сторони.

Як повідомлялося, сили США в складі міжнародної коаліції були введені в Ірак в 2003 році через загрозу з боку режиму Саддама Хусейна. Після років участі в конфлікті американські війська були виведені з Іраку в 2011 році. Однак в 2014 році адміністрація Барака Обами ухвалила рішення повернути контингент США в Іраку через загрозу з боку ІДІЛ.

Як повідомлялося, в березні в Іраку військова база США потрапила під ракетний обстріл.

Нагадаємо, в квітні США заявили про готовність вивести війська з Іраку. Повідомлялося, що іракська армія стала сильнішою і сама справляється в боротьбі з терористами, військові США переорієнтувалися на інструктаж.