newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Дослідники вивели квантову електроніку на новий рівень

Дослідники вивели квантову електроніку на новий рівень

Фото: pixabay.com

Їм допоміг “чарівний” графен

Матеріал, що складається з атомарно тонких шарів вуглецю, перетворили на три корисних електронних пристрої.

 

Вчені з Массачусетського технологічного інституту зробили кілька електронних пристроїв з матеріалу, який складається з атомарно тонких шарів вуглецю. Про це пише видання news.mit.edu.

 

Відзначається, що нова розробка допоможе створити абсолютно нове покоління квантових електронних пристроїв.

 

До матеріалу з назвою графен виник різкий інтерес у 2004 році. Тоді з’ясувалося, що він міцніший, ніж алмаз, а також прозорий і еластичний, легко проводить як тепло, так і електрику.

 

Тепер вчені з МТІ змогли наділити його ще кількома властивостями. Він став надпровідним, ізоляційним і напівпровідниковим. Це дозволить створити з нього повноцінні електронні схеми, перевага яких полягатиме в тому, що їх зроблено з одного матеріалу, який можна електрично переналаштувати.

 

Крім того, для майбутніх квантових комп’ютерів можна створити з одного матеріалу – графену – перший кубіт з напругою, яку можна переналаштувати.

 

Нагадаємо, раніше міжнародна група вчених змогла створити пристрій, що генерує потік випадкових чисел за допомогою принципів невизначеності квантової механіки. Ця розробка, як кажуть автори, в майбутньому можна буде використовувати для створення надійних систем кодування даних.