newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Тарифи на тепло треба буде підвищувати, і це доведеться робити місцевій владі — експерт

Місцева влада буде змушена підвищувати тарифи на тепло, у тому числі через зростання ціни на природний газ.

Таку позицію висловила Тетяна Бойко, координаторка енергопрограм громадянської мережі «Опора» на телеканалі «Еспресо».

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми часто публікуємо лайфхаки, як заощаджувати на сплаті комунальних послуг.

«Тарифи треба буде досить сильно підвищувати. В силу різних причин. Зокрема, у зв’язку із проблемою боргів, і з тим, що зараз різко зростає ціна на природний газ. І не зрозуміло, яка буде ситуація восени», — сказала Бойко.

За її словами, загалом рішення передати повноваження на місця було правильним.

«Я думаю, що це рішення пов’язане не з правильною ідеєю, що саме місцева влада повинна повністю відповідати за систему теплопостачання, а більше з небажанням, щоб комісія (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НКРЕКП. — Ред.) приймала таке досить непопулярне рішення, яке буде болючим для людей, про підвищення тарифів», — зазначила експертка.

Читайте також: Кабмін очікує зростання тарифів на опалення і гарячу воду цьогоріч на третину

Нагадаємо, Уряд не продовжив дію спеціальних обов’язків (ПСО) для виробників тепла після 20 травня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це ще один важливий крок до створення повноцінного ринку газу.

Кабмін 26 травня скасував порядок розподілу коштів, які надходили на рахунки зі спеціальним режимом використання підприємств теплокомуненерго для проведення розрахунків з постачальником природного газу за механізмом спеціальних обов’язків (ПСО).