newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

День фінансів: недооцінена на 57,7% гривня, і незавершена «гра» по «Північному потоку-2»

П’ятниця, 23 липня. Як ви гадаєте, обіцяного три роки чекати?

А давайте вже після 2024. Ось глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що компанія готова транспортувати через Україну. Правда, після 2024 року і «на ринкових умовах і за ринковими цінами». За словами Міллера, «Газпром» нібито завжди підходив до «Північного потоку-2» як до економічного проекту.

«Гра вчора не завершилася». А ось міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що ще існують можливості захищати інтереси України після домовленості США і Німеччини щодо завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2». «Вчора гра з основного часу просто була переведена в овертайм, але у нас ще є два тайми, якщо треба, то і серія післяматчевих пенальті для того, щоб захистити максимально національні інтереси України. Тому не треба розцінювати німецько-американську заяву як кінець історії. Ще попереду дуже багато речей», – підкреслив Кулеба.

Гривня. Долар. Індекс Біг Мака. Його можна не любити, не сприймати всерйоз, і навіть вважати шкідливим. Але пройти повз нього було б неправильним. Ми про Індекс Біг Мака, неофіційний спосіб визначення паритету купівельної спроможності.

«Бутербродний» курс – це винахід видання The Economist, яке визначає, скільки повинен коштувати бутерброд «Біг Мак» від «Макдональдз» в тій чи іншій країні, враховуючи курс її національної валюти. Так от, виходячи з останніх даних – українська гривня недооцінена на 57,7%.

Земля і перегрітий ринок. Одне з питань, яке непокоїть інвесторів після запуску ринку сільськогосподарської землі – чи варто вкладатися в землю? під час другого мітапу InvestInsight, організованого компанією BankOnline за підтримки порталів Finance.ua і Мінфін, засновник УкрІнвестКлубу Дмитро Карпиловський прокоментував: «Те, який попит має земля зараз через хороший урожай, «хайп», робить ринок перегрітим. Але консенсус фахівців у тому, що якщо в 2024-му ринок по-справжньому відкриється, то ціни сильно зростуть».

Шахраї взялися за клієнтів Райфу. Останнім часом спостерігається зростання кількості спроб отримати несанкціонований доступ до акаунтів клієнтів за допомогою фішинг-розсилок. Ці розсилки містять посилання на сайти, які повністю дублюють Райффайзен Онлайн. У банку закликали клієнтів бути дуже уважними і завжди перевіряти адресу посилання.

У Польщі обіцяють до $5 тис. на місяць. Польські роботодавці активно запрошують на роботу українців і готові платити нашим заробітчанам суми, які набагато вищі від середньої зарплати в Україні, запевняє портал Rabota.ua. Приміром, стоматологу в приватній клініці Польщі пропонують зарплату до 145 тис. грн на місяць. А терапевту готові платити 75 тис. грн. Навіть зварнику обіцяють до 52 тис. грн.

Іпотека під 7%. Розмір має значення? Іпотечна програма, яка реалізується урядом за ініціативою президента України через Фонд розвитку підприємництва, не зробила впливу на обсяги продажів житла, запевняє генеральний директор Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська. Згідно з дослідженням FIMA, 53,8% опитаних управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ) не помітили впливу «іпотеки під 7%» на продажі і не очікують його надалі.

Енергія сонця. На сьогодні в Україні понад 35,4 тис. сімей отримують електроенергію від енергії сонця. Загальна потужність таких сонячних електростанцій (СЕС) становить 933 МВт. Водночас загальні інвестиції домогосподарств у СЕС становлять близько 730 млн євро. Найбільше сонячних станцій встановлено у Дніпропетровській (5 706 СЕС загальною потужністю 141 МВт), Тернопільській (2 788 СЕС, 79 МВт) та Закарпатській (2 718 СЕС, 78 МВт) областях.

Back in the USSR? Або реконструкція за 120 млн. Київський автовокзал відкрили після реконструкції за 120 мільйонів грн. «На автовокзалі збільшили кількість платформ з 12 до 30, створили комфортні зали очікування, каси з квитками на рейси офіційних і перевірених перевізників, ескалатори, фудкорти, інфраструктуру для маломобільних груп населення, кімнату матері і дитини, акуратні туалети і готель на 34 номери», – кажуть в Укртрансі.


Фото Укрпас

Чесно вам зізнатися, редакції знімки вокзалу після реконструкції не сподобалися. Комусь навіть нагадали радянське минуле. Але, пропонуємо вам побачити все особисто. А потім поділіться своїми враженнями в коментарях. Більше фото.