newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

На Запоріжжі виявили рідкісне стародавнє поховання

На Запоріжжі виявили рідкісне стародавнє поховання

Фото: Кадр из видео

Стародавнє поховання на Запоріжжі

Останки небіжчика показали, що він належав до племен мусульманської віри, які ховали своїх небіжчиків головою на захід і з поворотом тіла на південь.

 

У Запорізькій області археологи виявили рідкісне поховання XV століття. Останки знайшли на Мамай-Горі. Про це повідомлено на Facebook-сторінці експедиції.

 

“Цього року в одному з поховань ми знайшли покійника з копитцем коня, що є дуже рідкісним явищем серед поховань цього типу”, – відзначають археологи.

 

Відзначається, що на Мамай-Горі подібних поховань досліджено вже більш як півтори сотні. Серед них було 24 з коштовностями.

 

“Раніше в похованнях цього народу ми зустрічали залишки кісток овець, коней та корів, що свідчить про тип господарювання та підтверджує перехід від кочового до напівкочового способу життя”, – розповідають археологи.

 

У цьому сезоні п’яте поховання, яке досліджують українські археологи. Всі могили відносяться до пізнього середньовіччя.

 

Вчені відзначають, що це кочівники, які прийшли зі Сходу або Криму і які контролювали одну із двох найбільших переправ у Нижньому Подніпров’ї та мали вагомий політичний та економічний вплив на цю територію до кінця XV століття. Середній вік цих осіб 30-40 років.