newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Сенат США вимагає звільнити двох засуджених у Росії американців

Сенат Конгресу США 23 липня ухвалив резолюції з вимогою звільнити двох засуджених у Росії американців, Пола Вілана і Тревора Ріда. Проєкти резолюцій були представлені до комітету з міжнародних справ представниками Демократичної і Республіканської партій, повідомила сенаторка від штату Мічиган Деббі Стабенау.

51-річний Вілан засуджений у Росії на 16 років колонії за шпигунство, а 30-річний Тревор Рід – на 9 років позбавлення волі за застосування насильства проти поліцейських. Свою провину обидва не визнали. Представники російської влади неодноразово натякали на можливість обміняти їх на засуджених у США росіян.

В обох випадках російська влада не надала переконливих доказів провини американців, відзначається в резолюціях. У документах Сенат закликає уряд США до більш активних дій для звільнення своїх громадян. Аналогічну резолюцію у липні ухвалила Палата представників Конгресу.

На резолюції Сенату відповіло у фейсбуці російське посольство в США. У тексті міститься твердження, що десятки тисяч громадян США щодня зазнають негуманного поводження всередині країни.

Питання про звільнення обговорювалося на зустрічі президентів США і Росії в Женеві в червні.