newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Вітренко хоче перевести облгази на «стимулюючий» тариф

Оператори ГРМ повинні перейти на стимулююче тарифоутворення для оптимізації своїх витрат.

Про це під час зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією сказав в.о. міністра Юрій Вітренко.

Читайте також: Якість газу в регіонах України

«Ми хочемо, щоб оператори ГРМ перейшли на європейські правила, так званий „стимулюючий“ тариф. Витрати повинні розраховуватися на базі витрат ефективного оператора, а не конкретного оператора. Це важливо, тому що може бути конкретний оператор — наприклад, в місті Лубни — по-перше, дуже маленький, а по-друге, неефективний. У нього тариф був в 6 разів вищий, ніж у Києві. Це не дуже правильно», — цитує Вітренка сайт UаEnеrgy.

За його словами, ефективність оператора буде визначати регулятор у сфері енергетики, оскільки оператори ГРМ належать до категорії природних монополій. Крім того, регулятор буде стежити, щоб тариф не був занадто високий і споживачі не почали відмовлятися через це від послуг облгазів.

«Він бачить, у нього багато операторів. Бачить, які середні питомі витрати одного оператора, іншого оператора. Він може сказати: так, у тебе такі витрати, але вони завеликі. Вони не ефективні. Об’єднуйся з кимось. Або купуй послуги на аутсорс», — додав Вітренко і зазначив, що неефективні витрати не можуть бути перекладені на споживачів.

Глава Міненерго також зазначив, що витрати облгазів повинні здійснюватися прозоро.

«Наприклад — через ProZorro. Щоб коли вони купують якісь матеріали, ми розуміли, що ці кошти не виводяться», — зазначив в.о. міністра.

На сайті Верховної Ради оприлюднено текст законопроекту № 5020 про внесення змін до закону про державні закупівлі щодо закупівель природних монополій, який відносить операторів систем розподілу газу, е/е, водо- і теплопостачання до замовників, які здійснюють закупівлі через систему ProZorro.

Крім того, нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів розробляє законопроект про укрупнення облгазів, що дозволить зняти питання про захмарні платежі за розподіл газу (так звану абонплату).