newspaper.com.ua

Просто ще один сайт на WordPress

Хакери атакують українців, заманюючи темою COVID-вакцинації — РНБО

Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України фіксує активне зростання фішингових атак з використанням теми вакцинації від COVID-19 в Україні.

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

«В кінці січня Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявив фішингову кібератаку, спрямовану на українських користувачів мережі Інтернет, основною темою якої був початок вакцинації від COVID-19 в Україні. Під час атаки на популярній хостинговій платформі було створено фейкову веб-сторінку, яка імітувала сайт Міністерства охорони здоров’я України», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, для розміщення сторінки шахраї зареєстрували кілька доменів, які нагадували офіційний домен МОЗ України – moz.gov.ua. На цій фейковій сторінці була розміщена інформація щодо початку з 25 січня обов’язкової вакцинації від COVID-19 з пропозицією завантажити файл (документ Word) з подробицями. В цей документ був вбудований шкідливий код (макрос), який при відкритті файлу приховано від користувача завантажує та виконує інший шкідливий скрипт, що забезпечує віддалене управління зараженим комп’ютером. Таким чином, шахраї отримували повний доступ до комп’ютера жертви.

Національний координаційний центр кібербезпеки спільно з CSIRTNBU і CERT-UA проаналізував всі етапи розвитку атаки і заблокував фішингові домени. В рамках реагування здійснюється інформування організацій, на які було спрямовано атаку.